En çok üyesi ve takipçisi olan dünyanın lider video sitesi youtube de yeni bir güncelleme benim gibi sizlerinde dikkatini çekmiştir. Nedir bu yeni youtube güncellemesi?

Youtube de bir videoyu izledikten sonra sizin isteminiz dışında beğenilen yada önerilen parçalar üzerinden videolar otomatik olarak çalıyor, oynatılıyor. Ne oluyor lan ben hiç bir şeye tıklamadım bu parçada nereden açıldı demeyin, boşu boşuna paranoyaklaşmayın 🙂

Aslında bu özellik sürekli müzik dinleyen kullanıcılar için güzel bir şey, lakin youtube herkes müzik dinlemek için girmiyor. Video izleyenler için bu özellik çok gereksiz ve hiçte kota dostu bir özellik değil. Ben istediğim parçayı yada videoyu zaten playliste ekleyip çaldırıyorum yada kendim tıklar açarım diyenler de var benim gibi 🙂 O zaman yapmanız gereken çok basit!

youtube otomatik oynat ozelligi

Youtube’nin otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için sayfanın sağ tarafında yer alan “Benzer videolar” kısmının en üstünde “Otomatik oynat” başlığı var ve yanında mavi bir kutucuk var, buna tıklayarak otomatik oynat özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!