Android telefon kullanıcıları için Google Play Store uygulaması vazgeçilmez bir nimet. Fakat Google Play Store de milyonlarca uygulama bulunmakta. Bu uygulamalar arasında sizin için hangi uygulama daha cazip yada hangi uygulama daha çok işinize yarayacak bilmiyorsanız eğer! bu yazının tamamını okumanızı tavsiye ederim. 😉

Bu yazımda milyonlarca uygulama içerisinde sizler için faydalı olabilecek 5 uygulamayı araştırıp derledim. Beğeneceğinizi ümit ediyorum.

Tanıtmış olduğum Android uygulamaları’nın Google Play Store’de ki yükleme sayfalarına her tantımın altında bulunan linklerden ulaşabilirsiniz.

1.Google Kamera Uygulaması
google-kamera-uygulamasi
Google firmasının kendi uygulaması Google Kamera android 4.4 ve üstü sürümler için Play store de yayınlandı. Retrica tarzı bir uygulama olarak değerlendirmemeniz de fayda var. Google Kamera uygulaması’nın avantajları arasında hızlı olması dikkat çekiyor. Telefonunuzun kendi orjinal kamerasından daha hızlı çektiği ve hareket halinde daha iyi görüntü yakaladığı söylenmekte. Telefonunuzun kamerasından memnun değilseniz yada değişiklik yapmayı düşünüyorsanız eğer Google Kamera uygulaması‘nı kurabilirsiniz.

Google Kamera Uygulaması indir

2.Hi Locker Uygulaması
hi-locker-uygulamasi
Android cihazınızın orjinal kilit ekranından sıkıldıysanız Hi Locker Uygulaması bu sıkıntınızı giderebilecek bir kilit ekranı uygulamasıdır. Android 4.1 ve üzeri sürümler de kullanabileceğiniz Hi Locker, çeşitli widget ve bildirim desteğiyle de çok fonksiyonlu bir android kilit uygulamasıdır.

Hi Locker Uygulaması indir

3.İnternetsiz Yemek Tarifleri Uygulaması
internetsiz-yemek-tarifleri-uygulamasi
Bir çok telefon kullanıcısının özellikle ev hanımlarının sürekli mobil interneti yada wi-fi interneti bulunmuyor. İşte bu uygulama tam da sınırlı internet erişimi olan ev hanımları için ideal bir uygulama. Adından da anlaşılacağı üzere İnternetsiz Yemek Tarifleri Uygulaması, bu uygulama ile mobil veri yada wi-fi olmadan bünyesinde ki Yemek arşivi listesine girip farklı yemek tariflerine ulaşabiliyorsunuz. Android 2.2 ve üzeri sürümlerde kullanılabiliyor olması eski model telefon kullanıcıları içinde cazip bir uygulama olmasını sağlıyor.

İnternetsiz Yemek Tarifleri Uygulaması indir

4.VidTrim Video Düzenleme Uygulaması
vidtrim-video-duzenleme-uygulamasi
VidTrim Video Düzenleme Uygulaması ile telefonunuzda ki videoları istediğiniz şekilde düzenleyip dönüştürebiliyorsunuz. Çok profesyonel bir Android Video Düzenleme uygulaması olmamasına rağmen düşük boyutta ki videolarınızı düzenlemeniz için ideal bir uygulama. VidTrim uygulamasının tek dezavantajı boyutu yüksek videolarınızı düzenlerken biraz fazla şarj tüketiyor olması.

VidTrim Video Düzenleme Uygulaması indir

5.FatSecret Kalori Sayacı Uygulaması
fatsecret-kalori-sayaci-uygulamasi
Bu uygulamamız da yediğiniz yiyeceklerin ve içeceklerin kalori değerlerini öğrenebiliyorsunuz. FatSecret Kalori Sayacı uygulaması vücut kitle indeksi normalin üstünde olan kullanıcılar için ideal bir uygulama, kolay kilo vermenize olanak sağlıyor. Kolay kullanımı ve sürekli güncellenen kalori listesi ile Google Play Store de indirebileceğiniz uygulamalar listesin de yerini alıyor.

FatSecret Kalori Sayacı Uygulaması indir

Bu alana reklam verebilirsiniz!