bedava antivirüs programıTüm bilgisayar kullanıcılarının özellikle benim gibi internetten alışveriş yapan kullanıcıların tek korktuğu şey, bilgisayarlarına virüs bulaşması yada virüs bulaşma ihtimalinin olması. Her ne kadar bilinçli bir kullanıcı da olsanız internet ağının olduğu her bilgisayarın virüs/trojan yeme ihtimali vardır.

Virüs yememizi engellemenin en başlıca önlemlerinden birisi, eve misafir gelen ailelerin velet, yaramaz mı yaramaz çocuklarını o çok sevdiğiniz bilgisayarlarınızdan uzak tutmak olacaktır. Bu çocuklar genel de bilgisayara bulaşan virüs ve trojan yazılımlarından daha beter bir şekilde yayılmaktadırlar. Elinizden gelse bir kaşık suda boğacağınız bu çocuk türleri Flash oyun oynamak için girdikleri sitelerin reklamlarını oynayacakları oyunun birer parçası sanmaktadırlar ve bunlara tıklamaktadırlar. Bir tıklama ile ucu bucağı olmayan yönlendirmelik sitelerin temelini atmış olurlar. Ucunun bucağının 18+ içeriklere kadar dayandığı bu reklam bannerleri yönlendirmeleri bilgisayarınıza zarar verebilecek yazılımları sizin kontrolünüz dışında yükleyebilirler. Yani demek oluyor ki bilgisayarınıza oturmak isteyen çocukları tekme yada tokat yardımı ile bilgisayarımızdan uzak tutuyoruz.

İkinci önlemimiz ise Anti Virüs programı yüklemek. Piyasada o kadar çok anti virüs program yada yamaları bulunmakta ki kimi zaman bu piyasa yazılımları bile bilgisayarımıza zarar verme, bilgilerinizi 2. 3. şahıslarla paylaşma boyutuna getirebilmektedir.

Piyasada ki sağlam anti virüs yazılımları genellikle ücretlidir yada belirli bir süre size ücretsiz hizmet sağlamaktadır. Bu uzun vadeli bir çözüm değildir. Anti virüs programı için ücret ödemem ben diyorsanız eğer benimde senelerdir kullandığım güvenilir Avast 2014 Anti Virüs programını size tavsiye edebilirim. Avast programı 25 yıldır bu sektörde hizmet veren en güvenli antivirüs programıdır. Dünya genelinde 200+ milyondan fazla kullanıcıya sahip tek güvenlik yazılımı programıdır. Diğer antivirüs firmalarının aksine AVAST bir çok dilde kullanılabilmektedir bunların başında da Türkçe dil gelmektedir. Malumunuz çoğu yazılım firması Türkiye’ye hitap etmiyormuş gibi Türkçe dil seçeneğini sunmamaktadır. Avast bilinenin aksine Türkçe Anti Virüs programlarından birisidir. Avast programının tüm özelliklerini sizin için aşağıda paylaştım, okuyup detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Antivirüs ve Anti-Spyware Motoru Gelişmiş!

Bilgisayarınızın güvenliğini tehdit eden virüs, trojan ve kötü amaçlı yazılımların tarama işlemlerini eskisine göre çok daha hızlı gerçekleştirmesi sağlanan yeni versiyonda yaklaşık 2 kat hızlı tarama yapabiliyorsunuz. Aynı durum döküman ve internet sayfaları üzerinde yaklaşık olarak 10 kata kadar daha hızlı gerçekleşebiliyor.

Gerçek Zamanlı Virüs Veritabanı Güncellemeleri Gelişmiş!

avast! Free Antivirüs 2014 programı ile virüs veritabanları günlük olarak güncellenerek bilgisayarınızın güvende kalması sağlanır. Diğer bilinen antivirüs programları belirli süre zarflarında veri tabanlarını güncellerken avast! günlük yaklaşık olarak 250 virüsün veri tabanını güncelleyerek, bilgisayarınızı oluşabilecek yeni tehlikelerden uzak tutar.

Yükleme İşlemleri Gelişmiş!

Daha hızlı ve kolay yükleme işlemi gerçekleştirebilmeniz için dosya boyutu yarı yarıya düşürülen avast! Free Antivirüs 2014, aynı zamanda birkaç basit tıklama işlemi ile kurulum yapmanızı sağlıyor. Detaylı ve karmaşık yükleme işlemlerinin aksine kolayca sisteminize kurabileceğiniz ücretsiz antivirüs programı ile bilgisayarınızın güvenliğini rahatça sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı Arayüzü Tasarımı Yeni!

Önceki sürümlerindede karşılaştığımız etkileyici ve şık arayüz tasarımını, en son versiyon olan 2014’de de görüyoruz. Kullanıcılarının geri bildirim ve görüşlerini dikkate alarak yeni, şık ve kullanımı kolay bir arayüz tasarlayan şirket, bilgisayarınızın güvenliğini kolayca yapabilmenizi sağlıyor. Her seviyeden kullanıcının rahatça kullanabileceği programın arayüzü gerçekten etkileyici ve başarılı.

Savunma Kalkanı Gelişmiş!

Yeni sürüm olan 2014 için tekrar tanımlanan güvenlik kalkanlarının sayısı 3’e düşürüldü. Bunlar Dosya Kalkanı, İnternet Kalkanı ve E-posta Kalkanıdır. Sayılarının 3’e düşürülmesiyle birlikte çok daha rahat kullanım imkanı tanınan bu gelişmiş güvenlik özellikleri ile dilediğiniz ayarları değiştirerek gerekli güvenlik önlemlerini alabilirsiniz.

Güvenli ve Özel Gezinti Yeni!

Son zamanlarda şirketlerin belkide en çok işine yarayan takip etme özelliği sayesinde, pek çok şirket internet üzerinde kullanıcıların nerelere giriş yaptıklarını ve hangi saatlerde hangi sitelerin daha çok kullanıldığı tespit edebiliyorlar. avast! Free Antivirüs 2014 ile bu mümkün olmayacak. Yeni eklenen ve standart Do Not Track özelliklerinden çok daha gelişmiş olan özellik sayesinde daha güvenli ve özel gezintiler gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız ayarlardan sonra internet üzerinde takip edilmenizi imkansız hale getirip, internet gezintinizi tamamen kendinize özel yapabilirsiniz.

Bulut Tarama Yeni!

Varolan bulut tarama özelliği tamamen yenilenerek geliştirilmiş. Yeni algoritması ve optimize edilmiş mekanizması sayesinde dosyaları birkaç taramadan geçiren Avast! Free Antivirüs 2014, şüpheli dosyaların kolayca bulunmasını sağlıyor. Önceki sürüme göre çok daha akıllı hareket eden teknoloji sayesinde ilerleyen süreçte karşılaşılabilecek durumlar için önceki analizlerde edindiği bilgileri kaydedip öğreniyor.

DeepScreen Yeni!

Tamamen yeni olan DeepScreen özelliği ile Avast! Free Antivirüs 2014, yeni ve bilinmeyen dosyalar hakkındaki kararları daha akıllıca yapıyor. Bazı yeni teknoloji özellikler ile güçlendirilen AutoSandBox ile güvenliğiniz emin ellerde.

Hardened Mod Yeni!

Hardened Mod özelliği ile Avast! Free Antivirüs 2014, bilgisayarınız üzerinde sadece bilindik ve güvenilir uygulamaları çalıştırmanızı sağlar. Otomatik olarak çalışan bu özellik sayesinde sizi tehdit altında bırakacak zararlı içeriğie sahip uygulamalar otomatik olarak çalışmaz. Özellik hakkında yapmak istediğiniz değişiklikleri Ayarlar menüsünden antivirüs sekmesi altından gerçekleştirebilirsiniz.

Disk Kurtarma Yeni!

Avast! Free Antivirüs 2014 ile bilgisayarınızın başına gelebilecek olası zararlı durumlar için bir Avast! yükleme dosyası oluşturarak USB, CD veya DVD üzerine kaydedebilirsiniz. Böylece bilgisayarınız zarar gördüğünde oluşturmuş olduğunuz kopyayı kullanarak Avast!’ın sizin yerinize bilgisayarınızı eski haline getirmesini sağlayabilirsiniz.

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

Avast! Free Antivirus 2014 programını ücretsiz indirip kurmak için resime tıklamanız yeterli olacaktır.

avast antivirus indir

Eğer hala kafanızda anti virüs programı konusunda soru işaretleri varsa en sağlıklı anti virüs programı tavsiyelerini bulabilmek için google de “En iyi antivirüs” yazarak arama yapabilirsiniz, bu yazımın alt kısmında ki yorum yap bölümünden de bana sorabilirsiniz. Yada çevrenizde bulunan Bilgisayar teknik servislerinden birine gidip bilgi alabilirsiniz. Bilgisayar teknik servislerin de dikkatli olmanızı tavsiye ederim çünkü kendi firmasının bayisi olduğu bir antivirüs yazılımı varsa size onu tavsiye edebilir 😉

Bu alana reklam verebilirsiniz!