En büyük sosyal ağ‘lardan birisi olan Twitter geliştirmiş olduğu yeni güvenlik sistemi ile yeni ve eski twitter kullanıcıları için telefon onay sistemini getirmişti. Artık twitter üzerinden yeni hesap açmaya kalktığınız da cep telefonu numarası istemekte ve bir onay sms’i göndermekte. Cep telefonunuz olmadan artık yeni twitter hesabı alamayacaksınız.

Twitter mobil onay yöntemi ile en başta fake hesaplar açarak twitter bot kasan sistemlerin önüne geçmiş oldu. Bir diğer etken de çalınan twitter hesaplarının önüne geçmeyi planlamasıydı. Bu yöntemle çalınan hesaplar güvenli bir şekilde eski sahiplerine geri verilecek.

Fakat twitter mobil onay sistemine geçerken sistemi tam olarak stabil yapamamış olacak ki çok basit bir şekilde twitter mobil onay olmadan yeni hesap açılabilmekte. Bu açık gerçek kullanıcılar için bir dezavantaj olmadığı için bir sıkıntı yok ama fake hesap açıp bot kasan sistemler için yeniden bir fırsat yaratmış oldu.

twitter-mobil-onay-olmadan-kaydolmak

Gelelim can alıcı soruya; Twitter cep telefonu onayı olmadan hesap açmak için ne yapmamız gerek? Bu sorumuzun cevabı çok basit!

Twitter mobil onay olmadan yeni hesap açmak için web tarayıcımıza http://mobile.twitter.com yazıp giriş yapıyoruz. Twitter mobil tarayıcıdan açılıyormuş gibi açılıyor ve sol alt köşede KAYDOL butonu çıkıyor. Kaydol butonuna basıyoruz ve twitter’ın ufak kayıf formu çıkıyor. Formu gerekli bilgileri girerek dolduruyoruz ve Kaydol diyoruz. Kayıt olurken girmiş olduğunuz mail adresinize twitter onay linki geliyor ve kaydımız tamamlanmış oluyor.

İşte twitter mobil onay olmadan kayıt olmak bu kadar basit. Twitter’ın bu açığın kısa bir süre içinde kapatacağını umut ediyorum. Aksi taktir de fake ve bot hesaplar yeniden twitter da kol gezecek.

Bu alana reklam verebilirsiniz!