Microsoft’un sitesinde gezinirken, bilgisayarında antivirüs yada güvenlik programı olmayanlar için yönlendirdiği sayfaya denk gelmiştim. Malumunuz bu sayfada bir çok ücretli ve ücretsiz Antivirüs programı ve yazılımlarına ufak açıklamalarla yönlendirme yapılıyor. Bu önerilen antivirüs programlarının içerisinde genelde KasperSky, Eset Nod32, AVG, McAfee gibi yazılımlar bulunuyor. Fakat alışılmışın dışında önerilen programlardan birisi dikkati mi çekti. Önerilen bu  programın adı Charity Antivirüs.

Microsoft'un önerdiği Antivirüs programları

Charity Antivirüs programını daha önce hiç duymamıştım yada denk gelmemiştim. Hemen google girip Charity Antivirüs programı diye arama yaptım ve karşıma kendi siteleri çıktı, bunun haricinde 3-5 yabancı sitede sadece adı geçiyordu, tanıtım ile ilgili bizim Türk sitelerine zaten hiç denk gelmemiştim.

Kendi resmi sitelerine girdiğimde Charity Antivirüs yazılımının hayır sever Bilişim Teknoloji uzmanı Janus Rægaard Nielsen tarafından oluşturulmuş bir Antivirüs yazılımı olduğunu anladım. Yarım yamalak Google translate çevirisi ile bu yazılımın ücretli versiyonlarının tamamen dünyada ki yardıma muhtaç çocuklara ve bunlara aracı olan kurumlara aktarıldığını öğrendim.

Yardıma muhtaç çocuklar

Yabancı basında da adına sıkça rastlanılan hayır sever girişimci Janus Rægaard Nielsen bu projesi ile bir çok ünlü sanatçı ve spor kulübünden de tam destek alıyor. Bunların başında Liverpool oyuncusu Daniel Agger, şarkıcı Mads Langer yer alıyor.

Gelelim Charity Antivirüs programının ücretli ve ücretsiz kurulumunu anlatmaya. Charity Antivirüs programının resmi sitesi www.charityantivirus.com/en/home giriş yapıp açılan ekranda “Get Charity Antivirüs now” yazısına tıklıyoruz. Ve karşımıza İsim soyisim ve Email adresimizi gireceğimiz bir form çıkıyor. Formu doldurup “Submit your details” dediğimiz de karşımıza 1 yada 3 kullanıcı seçeneklerinin yer aldığı kısım açılıyor. Bu ücretli seçeneklerde yapacağınız her ödeme tamamen yardıma muhtaç çocuklara ve kurumlarına gidecek. 1 kullanıcı yada 3 kullanıcı seçeneklerinden birini seçip “Yes, i want to become an Ambassador” yazısına tıklıyoruz. Ve karşımıza “Kredi kartı, Paypal ve Havale yöntemi” seçeneklerinin bulunduğu ödemek ekranı çıkıyor. Gerekli bilgileri girip ücreti ödeyip onaylandığı taktirde programı hemen bilgisayarınıza yükleyip kurabiliyorsunuz.

Charity Antivirüs programının ücretsiz versiyonunu kurmak isterseniz de hemen sol tarafında “Free” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır. Free versiyonu seçerseniz girmiş olduğunuz email adresine Charity Antivirüs programını indirip kurmanız için bir link yollayacaklar, gelen linkten programın ücretsiz versiyonunu kullanabilirsiniz.

Hem bilgisayarınızı güvende tutup hemde bu denli faydalı bir projede yer alıp dünyada ki yardıma muhtaç çocuklara bir katkınız olsun istiyorsanız eğer Charity Antivirüs yazılımının resmi sitesi olan www.charityantivirus.com/en/home sitesine hemen giriş yapıp yukarıda anlatmış olduğum şekilde indirip kurarak katkıda bulunabilirsiniz. Kendi adıma ilginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu alana reklam verebilirsiniz!